Zielony ogród w Jaworzu na tle otaczającej natury.

Zielony ogród w Jaworzu na tle otaczającej natury.

Projektanci:
Anna Tatoń-Gąsiorowska, Małgorzata Łukaszek

Projekt: 2019

Realizacja: 2020

Opis projektu: główną myślą przewodnią było zaprojektowanie ogrodu w stylu leśnym, który będzie się dobrze komponował z otaczającą wkoło naturą pobliskich lasów. Rośliny zaprojektowane w tym ogrodzie bazują głównie na kolorze zieleni w różnych jej odcieniach. Całość frontowej kompozycji to kule z bukszpanów, które są podstawą zimozielonych roślin. Dodatkowo kompozycje wypełniają żurawki, różaneczniki, turzyce, runianki oraz hortensje w odmianie ‘Anabelle’.

Strefa wejściowa została podkreślona całym pasem zieleni, gdzie zostały wkomponowane buki w szpalerze, podsadzone miskantami, sosnami, lawendami. Wychodząc z domu wita nas piękny klon palmowy o zielonym zabarwieniu wraz z czekoladową odmianą turzycy.

Od strony tarasu powstał żywopłot z laurowiśni, który przez cały sezon będzie cieszyć oko. Przechodząc wzdłuż tej rabaty napotkamy trzy cisy kolumnowe podsadzone trawą hakonechloa, która dobrze komponuje się z hortensjami i żurawkami. Akcentem kolorystycznym tej rabaty jest żółty klon Shirasawy ‘Aureum’.

Druga cześć realizacji ogrodu nastąpi wiosną 2021 roku.
Fotografie wykonane zaraz po posadzeniu.

Galeria